Historia klubu

Uczniowski Klub Sportowy “Drwęca Novar” utworzony został 8 marca 2007 roku przy Zespole Szkół nr 1 w Lubiczu Górnym

Do Szkoły w Lubiczu piłkę ręczną wprowadził wieloletni i zasłużony trener piłki ręcznej, pan Andrzej Vaterkowski. Przed utworzeniem UKS-u istniały klasy usportowione z dyscypliną wiodącą piłka ręczna. W związku z rosnącym zainteresowaniem powstały klasy sportowe o profilu piłka ręczna dziewcząt.

Obecnie w klubie trenuje ok. 120 zawodniczek. W sezonie 2012/13 doczekaliśmy się drużyny seniorek, które występują w II lidze.

Bierzemy udział w rozgrywkach wojewódzkich, centralnych (Mistrzostwach Polski) oraz w turniejach ogólnopolskich. Co roku podczas wakacji letnich organizujemy obozy sportowe.

Organizujemy również turnieje na skalę ogólnopolską, które odbywają się cyklicznie: Wiosenny Turniej Juniorek młodszych, Ogólnopolski Turniej “Drwęca Cup” oraz Andrzejkowy Turniej Piłki Ręcznej.

Osiągnięcia
  • Mistrzostwo Powiatu Szkół Podstawowych oraz  Gimnazjum Dziewcząt w roku 2008, 2009, 2010, 2011
  • Mistrzostwo Województwa Szkół Podstawowych w roku 2008, 2009, 2010, 2011
  • Półfinał Mistrzostw Polski Dzieci w 2009 roku – III miejsce