Zawody

Historyczne zwycięstwo w I Lidze Kobiet !!!

4359236389_7da6b11ac5_o

Emocje powoli opadają po spotkaniu więc krótkie podsumowanie. Do tego meczu przystępowaliśmy jako jedyny zespół który jeszcze nie odniósł zwycięstwa w rozgrywkach I Ligi piłki ręcznej kobiet, natomiast nasze rywalki z Łodzi po 3 kolejkach tego sezonu zajmowały pozycję vice lidera w tabeli. Wiedziałyśmy, że nasze rywalki mają kłopoty kadrowe spowodowane kontuzjami, jednak my wiedziałyśmy co trzeba poprawić w naszej grze. Jako że atak i gra bramkarek spisują się w miarę poprawnie to bolączka zespołu do tej pory była obrona, a w zasadzie jej brak. Patrząc statystycznie nasz zespół tracił bardzo dużo bramek zwalasz w spotkaniach u siebie a kulminacja nastąpiła w poprzedniej kolejce gdzie zespół stracił rekordowe chyba 51 bramek pomimo rzucenia aż 30 w Płocku. Po takich meczach trzeba wyciągać wnioski i zespół wczoraj do tego meczu wyszedł na boisko z wielką motywacją, mocno skoncentrowany (wychodząc z założenia że gorzej być nie może) co dało odzwierciedlenie szczególnie w grze obronnej. Twarda gra, przerywanie akcji rywala i cały czas wybijanie go z rytmu gry a także dobra gra naszych bramkarek zaowocowała, że na tablicy w 25 minucie spotkania prowadziliśmy 6-5 !!!(szok), a licznie zebrana widownia jak nigdy (wielkie dzięki za wiarę i doping) nie dowierzała czy czasem na tablicy nie ma błędu . Taka gra chyba zaskoczyła rywalki które były nieskuteczne w ataku albo ich rzuty broniła nasza bramkarka Monika Weber, zaś nasz zespół idealnie to wykorzystał dokładając kilka bramek przez co na przerwę schodziłyśmy prowadząc 10-6. Po przerwie dwie bramki dorzuciła Natalia Kowalska i była to najwyższa przewagą naszej drużyny. Po tym nastąpił zryw drużyny przyjezdnej która rzuciła 5 bramek z rzędu i dogoniła nas na różniącej bramki. Czas wzięty przez trenera pozwolił na uspokojenie i ustawienie gry, znów dwie bramki Natalii Kowalskiej pozwoliły na odskok od rywala w 39min. spotkania. Dalej toczyła się już twarda walka, dużo fauli i kar odskoczyliśmy na kilka bramek i tak do końca dotrwaliśmy i odnieśliśmy pierwsze historyczne zwycięstwo w tych rozgrywkach wygrywając 20-15 !!!
Na pochwały zasługuje cały zespół nawet te zawodniczki którym nie dane było się pokazać ale z ławki dodawały sił i motywowały do dalszej dobrej gry(szacun). Dla naszego zespołu najwięcej bramek rzuciła wspomniana wcześniej Natalia Kowalska – 7 bramek i otrzymała wyróżnienie najlepszej zawodniczki naszego zespołu.
Tak więc każda nawet ta zła passa musi się skończyć. Jeszcze raz podziękowania dla publiczności zebranej na hali za super doping !!! (pomógł ! 🙂 ).

GUKS Drwęca Novar Lubicz – ChKS PŁ Łódź    20:15 (10:6)

Weber, Czyszek, K.Kowalska – N.Kowalska 7, Sucha 4, Pęcherska 3, Jędrasik 2, P.Guttmann 1, M.Kochańska 1, J.Kochańska 1, J.Król 1, Domian, K.Guttmann, Szudzik, Rutkowska, Malec